Titulní obrázek

Nástupce Alfa Romeo 159 na obzoru

Alfa Romeo se pomalu chystá k ofenzívě. Připravuje se kupé 4C, kterého se snad dočkáme už tento rok, a rovněž se dokončují práce na sedanu a kombíku, který nahradí současný zastarávající model 159. A potom ještě přijde roadster, který Alfa Romeo postaví na podvozku budoucí Mazdy MX-5.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Italská automobilka se chce znovu prosadit ve Spojených státech a k tomu potřebuje odpovídající techniku, ale také cenu. Z tohoto důvodu se tak zřejmě bude Alfa Romeo "Giulia", jak zní její pracovní název, vyrábět v Belvidere v Illinois spolu s Dodgem Dart, což je vlastně jen Alfa Romeo Giulietta pro USA.

Nový sedan Alfy Romeo si propůjčí architekturu hatchbacku Giulietta, ale samozřejmě bude náležitě upravena. Zákazníci se dočkají i pohonu všech kol, automatických převodovek a dokonce i modernizovaného šestiválce Pentastar od Chrysleru s technikou MultiAir, který se ale do Evropy vozit nebude. Tady budou k dispozici čtyřválce s přeplňováním. A samozřejmě diesely.

Je možné, že už na americkém autosalonu v New Yorku uvidíme koncept chystaného sedanu, který později doprovodí i kombík Sportwagon.