Titulní obrázek

Na základech Alfy Romeo 4C chce Maserati postavit vlastní model

Alfa Romeo 4C dorazí na český trh ještě v letošním roce. Automoiblka Maserati s ní má ale své plány. Na jejích základech chce postavit vlastní sportovní model. Ten by mohl konkurovat i modelu Porsche Cayman.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Kompaktní dvoumístný sporťák Alfa Romeo 4C dorazí na náš trh už letos, ale aby se takové auto koncernu Fiat vyplatilo, možná nezůstane jen u jedné značky. Základy má totiž převzít i automobilka Maserati, která na nich postaví vlastní sportovní model, který bude cenou a výkony soupeřit s Porsche Cayman.

Auto s motorem uprostřed se má začít prodávat v roce 2016, ale zatím není jasné, co ho bude pohánět. Přeplňovaný čtyřválec by sice pomohl snížit emise, ale moc nesedí k charakteru vozů Maserati. Možná že se dočkáme verze s malým foukaným šestiválcem, ale to je teď asi ještě jedno. Maserati má také údajně platformu přepracovat, možná právě proto, aby se do ní vešel větší motor a jiná převodovka.

Důležité je, že malý sporťák si půjde trochu vlastní cestou a design se bude od Alfy Romeo 4C dost lišit. A cena? Aby mohlo Maserati soupeřit s Porsche Cayman, bude se muset vejít i s nějakou tou výbavou do dvou milionů korun. Alfa Romeo stojí milion a čtvrt, takže u Maserati očekávejte znatelný odskok.