Titulní obrázek

Mazda chce obohatit segment miniaut

Do segmentu miniaut se zařadí i nejnovější model automobilky Mazdy 6. Vůz má podle neoficiálních informací vzniknout ve spolupráci s další automobilkou.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Mazda se chystá zaútočit na všech frontách. Nová Mazda 6 se ještě ani neohřála, mohli jsme si prohlédnout obrázky nové Mazdy 3 a nyní si můžeme přečíst nejmenším zástupci automobilky. Pokud ve finále dostane nový model zelenou, má se dostat i na rozvíjející trhy.

Měl by konkurovat trojici z Kolína, Kie Picanto a samozřejmě i Škodě Citigo. Při vzpomínce na Mazdu 2 se ale dá předpokládat, že malá Mazda by mohla být vůbec tím nejzábavnějším zástupcem segmentu malých vozů. 

Stěžejní jsou samozřejmě náklady na produkci, což ve výsledku znamená, že se Mazda spojí s jiným výrobcem, od kterého si propůjčí hotovou platformu. Možností je hned několik, automobilka si rozumí jednak s Fordem, se kterým už produkovala Mazdu 2, a použití podvozku z Fordu Ka se tak přímo nabízí. Druhou možností je prohloubit kooperaci s Alfou Romeo, se kterou už Mazda pracuje na podvozku příští generace Mazdy MX-5.

Uvidíme, jak to nakonec dopadne.