Titulní obrázek

Maserati chystá velké novinky

Maserati plánuje model, který vyplní mezeru ve své nabídce. Ano, jedná se o velké luxusní kupé. To ale není vše. Automobilka chystá ještě další novinku. Vůz vytvořen na základech Alfy Romeo 4-C s motory V6 či dokonce V8.

Podobu nejnovějšího Quattroporte už známe, není žádným tajemstvím ani příchod sedanu vyšší střední třídy a crossoveru. Konkurent BMW pětkové řady, ale hlavně BMW 6 Gran Coupé a také Mercedesu CLS dostane paradoxně historické jméno Ghibli, SUV na základě v pořadí druhé studie jménem Kubang se bude jmenovat Levante.

Prozatím je menší sportovní auto na základě Alfy Romeo 4C s motory V6 či dokonce V8 předmětem spekulací. Měl by ale přijít ještě jeden model. Velké luxusní kupé nad řadou GranTurismo. Větší, výkonnější a určitě také dražší. Zatím je o modelu, který se v sériové výrobě objeví během několika let, velmi málo informací. Základem má být platforma příští generace GT, možná i Quattroporte, jen naroste do délky. Tvary údajně budou vycházet právě z šesté generace čtyřdveřové sportovní limuzíny, od současného kupé se tedy mají lišit. I motor je zřejmý, vidlicový osmiválec se dvěma turbodmychadly.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Ghibli přijde už příští rok a Levante v roce 2014. Prvním krokem pro zvýšení prodejů je rozšíření dealerské sítě do tří let na dvojnásobek, ale pět různých modelů už je dostatečným potenciálem. A to nemluvíme o plánovaném rozšíření nabídky o vznětové motory.