Titulní obrázek

Koncern Fiat plánuje zvýšení prodeje u značky Maserati

Koncern Fiat chce nyní rapidně zvýšit prodeje značky Maserati. Ročně chce prodávat až 50 tisíc kusů. Růst prodeje je předpokládán hlavně u sedanů a SUV.

Kromě šesté generace vlajkové lodi Quattroporte, která se odhalila minulý týden a výstavní premiéru má v lednu na autosalonu v Detroitu, se chystá i menší sedan. Quattroporte řádně povyroste, zřejmě až na 5,3 metru, a tak nový model – přímý konkurent například pro BMW řady 5 – bude mít dostatečný životní prostor.

Novinka, která dostane název Ghibli, dosáhne k hranici pěti metrů a zřejmě dostane techniku odvozenou od Lancie Thema, resp. Chrysleru 300.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Šéf Fiatu Marchionne připustil, že by na těchto základech mohl vzniknout i sedan Alfa Romeo s pohonem zadních kol. Výroba bude probíhat společně s Quattroporte v Officine Maserati Grugliasco, tedy bývalé továrně Bertone nedaleko Turína. Ta již zahájila testovací provoz s prvními kusy Quattroporte. Premiéra nového sedanu se zřejmě odehraje už na jaře. V médiích se hovoří o dubnovém autosalonu v Šanghaji. V roce 2014 pak přijde SUV Maserati Levante, které zatím bylo prezentováno v podobě konceptu Kubang.