Titulní obrázek

Alfa Romeo Giulietta Sportiva se představí již tento měsíc

Mezi nejprodávanější vozy na italském trhu patří určitě Alfa Romeo Giulietta. Nová verze Sportiva má posloužit k tomu, aby si Giulietta udržela své místo.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Model Sportiva má vyplnit mezeru mezi levnějšími modely a variantou Quadrifoglio Verde. Model Giulietta Sportiva má snížený podvozek, upravené boční prahy a 18palcová kola v tmavém provedení. Ty připomínají turbínu. Červeně lakované brzdové třmeny se rýsují za ráfky, jsou od firmy Brembo.

Bok auta je ozdoben nápisem Sportivo a logem čtyřlístku. Kryty vnějších zrcátek jsou z broušeného hliníku. Skla vzadu jsou zatmavena. V interiéru jsou čalouněné sedačky - kombinace kůže a textilního mikrovlákna, které je prošívané červeně. Z hliníku jsou ale i pedály s logem značky, vnitřní prahy jsou se čtyřlístkem. A s hliníkem nekončíme, objevuje se totiž i na palubní desce jako dekor.

Na výběr jsou tři motory – přeplňovaný benzinový 1,4T MultiAir o výkonu 125 kW a turbodiesel 2,0 JTDM ve dvou výkonových verzích se 103 a 125 kW. Zážehovou čtrnáctistovku a silnější vznětový dvoulitr je možné kombinovat i s dvouspojkovou převodovkou TCT. Giulietta Sportiva zastaví i na kratší vzdálenosti. Model se objeví na italském trhu již v polovině měsíce. Ceny zatím nejsou upřesněny.