Titulní obrázek

Alfa Romeo 4C

Automobilka Alfa Romeo v letošním roce obohatí trh o sportovní kupé 4C. Novinku budeme moci zhodnotit již zanedlouho. V březnu se nám totiž představí na autosalonu v Ženevě.

Nová Alfa Romeo 4C s motorem uprostřed a pohonem zadních kol už byla několikrát odložena, ale teď už je představení produkční verze na spadnutí. Premiéra se uskuteční na autosalonu v Ženevě v březnu 2013 s tím, že se auto začne v Evropě prodávat do konce roku 2013.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Prozatím se odhaduje cena vozu na 1,2 milionu korun, což není mále. Pod kapotou má však být přeplňovaný čtyřválec 1,8 litru o výkonu až 230 koní. Šestistupňový manuál bude sílu posílat na zadní kola, ale v nabídce bude i dvouspojkový automat. Alfa Romeo 4C má vážit jen jednu tunu.

Dynamicky by se Alfa Romeo 4C mohla přiblížit například k Porsche Cayman. Teď jen zbývá doufat, že se Italům podaří naladit podvozek, na kterém prý na něm pracují i specialisté z Velké Británie. Uvidíme, zda se to vše podaří stihnout. Aby toho nebylo málo, v roce 2014 nebo 2015 má přijít i otevřený roadster 4C s plátěnou střechou.