Titulní obrázek

Alfa Romeo 4C - po premiéře

Kabina vozu ve vás bude evokovat kokpit závodního auta, ze kterého můžete vytáhnout až 177 kW (240 koní). Ano, řeč je o žhavé novince Alfa Romeo 4C.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Konečně se světu představila produkční verze dvoumístného kupé Alfa Romeo 4C. Prodávat se začne ještě v letošním roce, i když ne za úplně nízkou cenu.

Alfa Romeo 4C se začne prodávat již v letošním roce a tohle je už definitivní produkční verze. Bohužel, se na fotkách pořád motají nějaké paní, takže sem tam je zakrytý nějaký pěkný detail, průduch a podobně.

Nicméně už víme, že Alfa Romeo 4C má uprostřed uložený přeplňovaný čtyřválec 1,75 litru o výkonu 240 koní a točivém momentu 350 Nm, jehož 80 % je k dispozici od 1700 ot./min. Síla putuje samozřejmě na zadní kola přes dvouspojkovou převodovku.

Alfa Romeo 4C prý zvládne stovku za 4,5 sekundy a její maximální rychlost je 250 km/h. Hodně zajímavé vlastnosti slibuje i rozložení hmotnosti - 60 % zatěžuje zadní nápravu. Tak teď už jen zbývá čekat, jak bude tohle auto s cenovkou zhruba 1,2 milionu korun jezdit. A hlavně, kolik zájemců si originálně neotřelé auto vypadající jako z jiného světa, získá.