Titulní obrázek

Alfa Romeo 4C nás určitě uchvátí

Autosalon v Ženevě se blíží. Italská automobilka Alfa Romeo si pro tuto příležitost představila velkou novinku - sériovou verzi sportovního modelu 4C. Vůz je jedinečný svou konstrukcí, která obsahuje hliníkové díly a uhlíkové vlákno.

Před dvěma lety měl na autosalonu v Ženevě premiéru koncept malého sportovního vozu Alfa Romeo 4C. Letos se tu 5. března předvede jeho sériová verze. Auto, které navazuje na svého většího předchůdce Alfa Romeo 8C Competizione z roku 2007, se bude vyrábět pouze v omezené sérii 2500 kusů.

Pod kapotou bude umístěný hliníkový motor s objemem 1,75 litru. Ten bude vybaven přeplňováním, přímým vstřikováním, variabilním časováním ventilů a funkcí pro snižování prodlevy turbodmychadla. Automobilka zatím nezveřejnila konkrétní údaje, jeho výkon se ale má pohybovat okolo 250 koní.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

I když se může zdát, že to není moc, Alfa Romeo 4C má těžit z velmi lehké konstrukce využívající hliník a uhlíkové vlákno. Podle výrobce každý z koní pod kapotou potáhne jen 4 kg hmotnosti vozu. To by znamenalo, že celková váha nového sporťáku se bude pohybovat okolo pouhé jedné tuny, což je o 100 kg méně než hodnota základního modelu Škoda Fabia.

Motor bude posílat svou sílu pouze na zadní kola. Což umožní i dvojspojková převodovka s automatickým režimem nebo možností řadit manuálně pomocí páček pod volantem. Alfa Romeo 4C by měla zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy, maximální rychlost se odhaduje na 250 km/h.