Titulní obrázek

Alfa Romeo 4C bude mít konkurenta

Automobilka Renault se rozhodla vytvořit konkurenta pro žhavou novinku letošního ženevského autosalonu Alfu Romeo. Na novince budou pracovat značky Alpine a Caterham.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Spolupráce Caterhamu a automobilky Renault zřejmě přinese skvělý výsledek. Navíc ve spojení Caterham a Alpine, se opravdu máme na co těšit. Divize Renault Sport umí velmi atraktivní auta.

Automobilka prý ponechá značkám Caterham a Alpine určitou nezávislost a každá si prý bude moci jít trochu jinou cestou, takže by prý neměla vzniknout identická auta jako třeba Toyota GT86 a Subaru BRZ. Přesto se dá počítat s tím, že jako v duchu legendárního Alpine A110 bude pod kapotou konvenční dustupná technika ze skladu Renaultu.

Těžko teď spekulovat o detailech, ale auto určitě bude lehké a poměrně jednoduché, protože koncept "primitivního" sporťáku evidentně trhu chutná. Zároveň se dobře obhajuje, neboť může mít malý motor a tím pádem malé emise.

Nabízí se foukaná šestnáctistovka z nového Renaultu Clio RS 200 Turbo a automobilka už si určitě nějak poradí s přenosem výkonu dozadu. Motor zřejmě také bude uprostřed a ke konstrukci budou použity lehké materiály. Renault ale zřejmě nepůjde cestou drahých uhlíkových vláken.

Prozatím však nevíme více, ani žádné termíny. Pokud vše půjde hladce, mohli bychom se za dva roky dočkat konceptů a prototypů.